מעבר דירה וחיות מחמד: המדריך

כל מי שיש ברשותו חיית מחמד, יוכל להעיד על החשיבות של טריטוריה עבורה. כך, עם השנים חיית המחמד לומדת להסתגל לאזור שלה, וכל תזוזה ממנו תשפיע עליה לרעה. הבעיה היא שלא מעט אנשים שבאמתחתם חיית מחמד נאלצים לעבור דירה אחת לכמה שנים- מה ניתן לעשות כדי שהמעבר הזה יהיה נעים גם עבור ההולכים על ארבע?

לפני המעבר

בניגוד לבני אדם, הרי שחיות מחמד לא ניתן להכין לקראת מעבר הדירה. כל ניסיון כזה ייפול על אוזנים ערלות. תחת זאת, רצוי גם רצוי לתת להן להכיר את הסביבה לפני המעבר. טיול של כמה דקות בשכונה החדשה, והמעבר עשוי בהחלט להיות טראומטי פחות.

ניתן בהחלט ליידע את אנשי חברת ההובלה על כל שהוא יכלול גם ציוד הקשור לחיות מחמד. הגם שאין תקנות מיוחדות הנוגעות לחיות מחמד, יידוע כזה יכול רק לסייע. כאשר מדובר בבעל חיים שאינו חתול, או כאשר יש מספר חיות מחמד, ייתכן שיידרש להעביר אותם עם כלובים מיוחדים- חברת ההובלות, אם תדע על כך מראש, תוכל להיערך לקראת זה.

כמו כן, חשוב להקפיד ולארוז את כל החפצים הרלוונטיים של חיית המחמד: הרשיון, פנקס החיסונים, הרשיון ועוד.

ביום המעבר

כמובן שאת הכלב או החתול מומלץ להעביר, בנפרד, ברכב הפרטי. מעבר לכך, מומלץ מאד שלא לחשוף אותם לרעש ולשאון של הליך ההובלה. ההמלצה של רבים היא להעביר אותם לאחר תום ההובלה, לבית מסודר (באופן יחסי), וכשהפינה שלהם כבר מסודרת לה.

הגם שהבית החדש של חיית המחמד בוודאי שונה בעשרות מונים מהקודם, רצוי מאד לגרום לה להרגיש כמה שיותר קשורה אליו. את כלי האוכל, המלונה או שאר הצעצועים אין להחליף עבורה, מאחר והדבר יקרה במידה רבה על ההסתגלות לטריטוריה החדשה.

לאחר המעבר

גם כאשר חיית המחמד מצאה את מעונה החדש, אין העבודה הסתיימה עבור בעליה. חשוב לזכור כי תקופת ההסתגלות של בעל החיים ארוכה יותר מזו של בן האדם, כך שייתכנו חודשים רבים עד שזה יקרה.

חשוב מאד לנקוט במשנה סבלנות עם חיית המחמד, ולהשגיח עליה ככל הניתן. מומלץ מאד להרבות בטיולים בסביבה החדשה, כדי לגרום לה להכיר אותו לאשורו.

'