מתי נדרש פינוי תכולת דירה?

אחד השירותים אשר מציעה אירית הובלות ללקוחותיה הוא פינוי תכולת דירה. הליך זה נחשב לפשוט בכל קנה מידה: אנחנו נגיע לבית, נעמיס את הפריטים שאין בהם צורך על גבי המשאית, ונעביר אותם ליעד אשר תראו לנכון – בין אם אתרי פסולת ומיחזור, תרומה לנזקקים, מכירה וכן הלאה.

כאן, עולה השאלה מתי בכלל נדרש פינוי דירה מסוג זה. הגם שהוא ייתכן באינספור מצבים אפשריים, נהוג לבצע חלוקה על פי מספר מקרים נפוצים ביותר:

פינוי דירות שהתקבלו בירושה

כאשר אדם הקרוב לנו נפטר, חלילה, הוא מותיר לנו לעיתים ירושה – בדמותה של דירה עמוסת פריטים. אלא שבין אם עוברים להתגורר בדירה ובין אם מעוניינים למכור אותה, ברור שאין צורך בכל הפריטים, שחלקם, מן הסתם, ישנים או תקולים. פינוי דירה הופך לפתרון האידיאלי למעשה.

פינוי דירות לפני מעבר דירה

מצב נפוץ נוסף בו נדרש פינוי דירה נוגע, איך לא, למעבר דירה. משפחות רבות הבינו כי זוהי הזדמנות נפלאה לעשות קצת סדר בבלאגן, ולהיפטר מהפריטים שסביר שלא יהיה להם שימוש כלל בבית החדש. כך, הם מזמינים חברת פינוי דירות מספר ימים לפני המעבר, ובכך הופכים אותו לפשוט הרבה יותר. 

פינוי דירות לפני שיפוץ

שיפוץ הבית כולל בתוכו יתרונות רבים. אלא שגם כאן, ההליך עלול להיות מורכב כאשר נמצאים בבית פריטים שמפריעים למלאכתם של המשפצים, ואף עלולים להינזק במהלך השיפוץ. זאת ועוד, פעמים רבות הופך השיפוץ להזדמנות נפלאה לרענן את הרהיטים או הפריטים האחרים שבבית, כך שפינויים מהדירה נחשב לצעד מועיל ביותר.

פינוי דירה לאחר נזק

גם אם שומרים על הדירה מכל משמר, אף אחד אינו חסין בפני נזקים מהותיים לה, שפוגעים בצורה אנושה בתשתיות – אך גם בתכולת הדירה. שיטפון או שריפה, למשל, עלולים להפוך חלק ניכר מהרהיטים או מוצרי החשמל ללא שימושיים בעליל, מה שמצריך, בהמשך לכך, את פינויים מהדירה. גם כאן, אירית הובלות תוכל לסייע.

פינוי דירות של אספנים כפייתיים

המקרה האחרון בסקירה שלנו שכיח מעט פחות מקודמיו, אך עדיין ראוי לתת עליו את הדעת: זהו המקרה של דירות של אספנים כפייתיים (“אגרונומים”), שנוטים לצבור אינספור חפצים שהם לא צריכים כלל. כחלק מהליך ההבראה, או אפילו כשבני המשפחה מבינים שהגיעו מים עד נפש, נעשה פינוי החפצים מתוך הדירה, וזאת על מנת להחזיר אותה להיות ראויה למגורים.

 

'