כל הדרכים להובלה נקיה

בכל פעם כשאנחנו שומעים את המילה “הובלות”, עולה לנגד עינינו דימוי של הליך מורכב, אשר כולל לא מעט בלאגן. ואכן, כאשר לא נוקטים בכל אמצעי הזהירות, הובלת דירה עלולה להיות כר פורה ללא מעט פסולת ולכלוך. כיצד ניתן להימנע מכך? אספנו עבורכם מספר דגשים חשובים.

הפסולת של עולם ההובלות

הנקודה הראשונה שיש להדגיש היא שלא מעט פסולת עלולה להיווצר בעת הליך ההובלה. סוגים נפוצים ביותר הם מוצרי האריזה למיניהם, אשר לחלקם אין בהכרח שימוש. ארגזים וניירות בועות, למשל, מוצאים עצמם לא פעם מושלכים באמצע הדירה, הישנה או החדשה, כך שנדרש למצוא להם פתרון יעיל.

מעבר דירה זו גם הזדמנות נפלאה לבצע בדק בית, ולהיפטר מכל אותם חפצים שסביר שלא יהיה להם שימוש בכתובת החדשה. בגדים, רהיטים ישנים, מוצרי חשמל שלא עובדים, פריטי נוי – פעמים רבות אין להם כל ייעוד. ואז אנו מתחילים לדבר על הדרך להתמודד עם הבלאגן שנוצר. 

טיפים חשובים לשמירה על הניקיון

כשזה נוגע להובלת דירה, שלב האריזה מקבל תפקיד משמעותי. כאן, ההמלצה הברורה ביותר למעוניינים לשמור על הסדר היא להיות יעילים ככל האפשר. ניתן לנצל את התיקים השונים שיש על מנת לשים בתוכם פריטים או שקיות גדושות בפריטים, מה שחוסך נפח רב – ומסייע לשמור על הסדר. עם זאת, חשוב מאד להיזהר שלא להפריז: עומס פריטים עלול לגרום לנזק מהותי לחלק מהם.

את הקרטונים עצמם, או לכל הפחות אלה שלא נמצא להם שימוש, ניתן לשים בפחי המיחזור. בשנים האחרונות, המודעות הסביבתית בישראל התגברה, כך שכמעט בכל שכונה ניתן למצוא את הפחים החשובים האלה. מיחזורם יאפשר לא רק לשמור על סדר בבית או באזור הסמוך לו – אלא גם למנוע זיהום סביבתי חמור.

את הפריטים שלא נזדקק להם ניתן למכור מבעוד מועד, למסור לחברים או אפילו לנזקקים. כאן, רצוי לברר על העמותות אשר פועלות באזור הנתון.

'