כך תצליחו לעבור דירה גם בקיץ

מתי ישראלים עוברים דירה? העובדות מראות כי כמעט מחצית ממעברי הדירה בישראל עושים זאת בחודשי הקיץ החמים- ומסיבות ברורות. לא פעם, כאשר באים להזמין חברת הובלות, מגלים כי לוח הזמנים העמוס שלה מצריך המתנה של מספר ימים עד שבועות. ולעיתים המתנה זו היא קריטית. וזה עוד בלי להזכיר את המחיר, שיכול להיות גבוה גם הוא בעשרות חוזים.

מה עושים? כך תצליחו לעבור דירה אפילו באמצע האוגוסט, בלי לרוקן את הארנק.

אז למה עוברים דירה בקיץ?

לא קשה למצוא סיבות שהופכות את חודשי הקיץ לעמוסה ביותר עבור מרבית חברות ההובלות. הראשונה נוגעת למשפחות, עם לפחות ילד אחד. כמובן שאלה יכולות לעבור דירה רק כאשר הילדים נמצאים בחופשת הקיץ שלהם.

גם סטודנטים ייאלצו, כמעט תמיד, לעבור דירה בקיץ- בהפסקה בין הסמסטרים, או לקראת שנת לימודים חדשה. ביתר השנה, כמובן, מגבלות הלימודים מונעים מהם לעשות זאת.

גם בקרב עסקים רבים, חודשי הקיץ הם המועדפים. פשוט מכיוון שקל הרבה יותר להוציא בהם את העובדים לחופשה.

רצוי להזמין מראש מעבר דירה בקיץ

אם אתם עוברים דירה בקיץ, בין אם עקב אחת הסיבות שהוזכרו או כל סיבה אחרת, רצוי מאד שתקפידו על מספר דברים. הובלות של הרגע האחרון, שמאפיינות ישראלים רבים (“יהיה בסדר”), אינן מתאימות בחודשי הקיץ. רצוי, תחת זאת, לבצע את ההזמנה מספר שבועות קודם לכן, דבר שמגדיל את הסיכויים למציאת מענה ראוי בזמן המתאים.

המחיר לא חייב להיות גבוה

באשר לסוגיית המחיר- אין זה מוצדק לשלם תמיד פי שניים או שלושה עבור הובלה, אפילו כזו אשר נעשית ב”חום יולי אוגוסט”. “אירית הובלות” מקפידה על מחיר נוח אפילו בתקופות העמוסות ביותר, מתוך ידיעה כי ישנן מגבלות אשר מחייבות רבים לעשות כך. מחברות אשר מציעות מחיר גבוה פי כמה, רצוי, בכל אופן, להתרחק.

בצעו את המעבר באופן יעיל

ריבוי המשימות של חברות הובלה מעניק חשיבות מכרעת גם לצורך לבצע כל אחת מהן באופן המהיר והיעיל ביותר. לפעמים זה לא קורה, כש”האשם” הוא מזמין ההובלה: הוא מספק מידע שגוי על צרכי ההובלה והפריטים שיש להעביר, לדוגמא, דבר אשר עלול להביא להיערכות לא נכונה של חברת הובלות.

בקיץ, כאשר רצוי להימנע ככל האפשר מגיחות הולכות וחוזרות בין הכתובת החדשה לישנה, רצוי להקדיש את מלוא תשומת הלב לתכנון מוקפד של ההובלה. ייעוץ של אנשי חברת ההובלות יכול רק לסייע, בהקשר הזה.

'