כיצד נקבע מחיר הובלת דירה?

 אתה מכיר את התהליך הזה. אתה מתקשר לחברת ההובלה, ונוקב בפרטי העבודה שאתה מצפה ממנה. היא רושמת הכול, וחוזרת אליך עם מחיר מסוים. אתה מתבונן בהצעת המחיר, מנסה להבין בדיוק דווקא המספר הזה הושלך לאוויר העולם. יהיה המחיר אשר יהיה, אלו הם הפרמטרים שקרוב לוודאי גרמו לו להיות כפי שהוא.

סוגיית המרחק

אין דינה של הובלת דירה בתוך עיר דומה לזו אשר חוצה את ישראל. המחיר מהווה פרמטר מרכזי בקביעת מחיר ההובלה: כאשר יש לגמוע מרחקים עצומים, ברור שעלות ההובלה תגדל במידה משמעותית. לא רק מחירי הדלק המאמירים מהווים כאן גורם מכריע, אלא גם פרק הזמן הנדרש להובלה: כשנדרש לבזבז שעות ארוכות רק על נסיעות, ברור שהמחיר הכולל צריך לעלות.

מספר הפריטים שיש להעביר

עולם ההובלות הוא רחב מאין כמוהו. ישנן הובלות בהן מעבירים צי שלם של חפצים, לעומת אחרות בהן ניתן להכניס את כלל הפריטים לרכב מסחרי קטן. גם פה לא צריך להיות גאון מתמטי כדי להבין את הנוסחה: ככל שישנם יותר פריטים שצריך להעביר, כך המחיר הכולל גדל. לכן, אגב, מומלץ מאד להעביר רק את מה שבאמת צריך בכתובת החדשה.

תנאי ההובלה

כאשר יוצרים קשר עם חברת הובלות, אנשיה בוודאי ישאלו בדיוק באילו תנאים תיערך ההובלה: מעבר למרחק ולמספר הפריטים, הרי שהמאמץ שיידרש להובלה מהווה פקטור משמעותי בקביעת המחיר. כך, כאשר אין במען הישן או החדש מעלית, נדרשים המובילים לסחוב חפצים כבדים במדרגות. דוגמא נוספת היא חפצים אשר אינם עוברים בכלל מבעד לדלת, ומצריכים עקב כך ציוד טכני מתקדם (דוגמת מנופים). כשכל אחד מאלה קורה, גם מחיר ההובלה עולה.

ביטוח או לא?

מרבית חברות ההובלה יציעו ביטוח מלא על החפצים המועברים, על כל צרה שלא תיגרם להם. הדבר מייקר מעט, מטבע הדברים, את מחיר ההובלה. עם זאת, כמובן שההמלצה הברורה היא שלא לבצע הובלה ללא ביטוח מתאים: עלויות הפוליסה זניחות אל מול הנזק הכלכלי אשר מתרחש כמכשיר חשמלי כלשהו, למשל, נפגע.

הלחץ והביקוש

מחיר ההובלה נקבע גם בהתאם לביקוש אצל החברה המיועדת. כאשר מדובר בתקופה עמוסה ביותר בשנה, הרי שהמחיר עשוי לעלות. לכן, אגב, הובלות בקיץ יקרות פי כמה מאשר בחורף, ובאותה מידה- כאלה המתבצעות בתחילת חודש יעלו יותר מאשר אלה הנערכות במחציתו. עקב כך, מומלץ לשקול היטב מתי לבצע את המעבר, ובכל אחד מהמקרים להקפיד על תיאום מוקדם ככל האפשר עם אנשי חברת ההובלות

'