טעויות נפוצות במעבר דירה

מעבר דירה אינו דבר פשוט אף פעם, ויעיד על כך כל אדם אשר עשה זאת בחייו. התמונה הופכת למורכבת הרבה יותר כאשר “חוטאים” ולא מבצעים אותו על פי הספר. אם הגעתם לכאן, סימן שמכשול עיקרי אחד- בחירת חברת הובלות אמינה ומקצועית- כבר עומד מאחוריכם.

הנה עוד מספר דברים שרצוי מאד שתימנעו מהם לפני, במהלך ואחרי המעבר.

טעות ראשונה: השארת דברים לרגע האחרון

“יהיה בסדר”, גורסת האמרה הישראלית הידועה, שהופכת לנר לרגליהם של לא מעט ישראלים – גם במעבר הדירה. כך, בימים שלפני ההובלה הם עסוקים באינספור דברים, שאף אחד מהם אינו מסייע להם להתנהל ברגע ההובלה עצמו. פתאום, כאשר מגיעים המובילים, כבר לא יודעים היכן מונח כל ארגז, איפה הושאר לו חוזה ההובלה ושאר סוגיות משמעותיות.

חשוב לזכור כי הובלות דירה מתחילות, למעשה, הרבה לפני שהמובילים דופקים בדלת. בהקשר הזה, רצוי לעדכן מבעוד מועד את הספקים השונים, למצוא סידור לילדים או לחיות המחמד וכן הלאה. העובדות מראות כי כשמבצעים את אלה הרבה לפני ההובלה, מפלס הלחץ יורד פלאים.

טעות שניה: חוסר סדר

אל הטעות השניה במעבר הדירה רמזנו כבר- זהו הליך שהוא הכול חוץ ממוסדר. נכון, הכול ארוז ומפורק. ועדיין, אין לכם מושג היכן נמצא כל דבר, מה צריכים לקחת המובילים והיכן עליהם להניח את הפריטים בכתובת החדשה. זה קורה לא פעם, ובעיקר כאשר לא עובדים עם רשימה מסודרת.

כך, למשל, רצוי לארוז את כל הפריטים בארגזים מסודרים, כשתהיה ברורה תכולתו של כל ארגז. כמו כן, אין להעמיס יותר מדי פריטים בארגז מסוים, בטח שלא מתוך רצון “לחסוך”- צלחות שבורות, למשל, יהיו חסרות כל טעם בכתובת החדשה.

טעות שלישית: חוסר סבלנות

אף בית לא הפך למאורגן ביום אחד. יש הסבורים כי ברגע בו המובילים עוזבים את הכתובת החדשה, המשימה למעשה הסתיימה- ואז הם מגלים כי הדרך לנחלה עוד ארוכה. הם מאבדים את הסבלנות, עושים טעויות, והתוצאה הסופית מרשימה הרבה יותר.

לא סתם ההמלצה עבור רבים היא לקחת מספר ימי חופשה לאחר המעבר להתארגנות. חשוב, באותה מידה, לגלות סבלנות כלפי הילדים, ולהבין כי עבורם התהליך בוודאי מורכב פי כמה.

'