טיפים להעברת חפצים שקשה להעביר

כאשר אנחנו מזמינים חברת הובלות, הציפייה שלנו היא לתהליך מהיר, אשר נצא ממנו ללא כל נזק. אולם, לעיתים הבעיה נמצאת דווקא בתכנון ובארגון שלנו. כך, במידה ולא מקפידים על מספר “כללי ברזל” בהעברת כל אותם פריטים רגישים, ניתן לפגוע בהם במידה רבה.

כך תמנעו מביצוע טעויות במהלך ההובלה של כל אותם פריטים שפשוט לא רוצים לעשות לנו חיים קלים:

הובלת מוצרי חשמל

מוצרי חשמל מהווים אחד הפריטים היקרים ביותר שיש להעביר, שעה שמחירם של רבים מהם מגיע לאלפי שקלים. על מנת להימנע מנזק להם, רצוי מאד להקפיד על מספר דגשים. ראשית, הרי שאת הפריטים הכבדים ביותר, מומלץ להשאיר לאנשי חברת ההובלות. הם בוודאי ידעו מהי הדרך החשובה ביותר להעביר אותם, מבלי שיהיה ולו סיכוי ממשי לנזק.

כמו כן, את מוצרי החשמל כדאי מאד לנתק מכל חוט חשמל או כבל, וכן להקפיד על אריזתם הבטוחה. כשזה נוגע למכשירים הקטנים יותר, אפשר בהחלט להסתפק בארגז סגור היטב ובנייר בועות (“פצפצים”). אין להכביד בפריטים בכל ארגז.

ארונות ורהיטים

ארונות ורהיטים ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות: אלה שאפשר להעביר בגודלם הטבעי, ואלה שמצריכים פירוק. במצב הראשון, התמונה פשוטה באופן יחסי. בשני, עלולים להיווצר קשיים. גם כאן, יש מספר כללי זהירות שנדרש לשמור עליהם.

למשל, הצמדת הארונות חזית לחזית תמנע את השריטות המוכרות לנו היטב, והדבקת הברגים לאחת מדפנות המגירות תאפשר לנו לא לאבד אותם במהלך ההובלה.

ספרים, רבותי. ספרים

אחד הפריטים בעלי פוטנציאל הנזק הגדול ביותר הוא הספרים. כך, רבים מתבוננים בהם חסרי אונים כאשר הם קורעים את השקית בתוכה הם מונחים, וניזוקים לחלוטין תוך כדי.

אריזת ספרים אינה מסובכת יתר על המידה, אם כי חשוב מאד להקפיד ולעשות זאת בארגזים קטנים בלבד: כך לא רק יהיה פשוט יותר להרים אותם, אלא גם קטנים הסיכונים לקריעה שלהם על ידי הספרים הדחוסים.

מסמכים אישיים

חשיבות רבה ביותר במהלך ההובלה מקבלים המסמכים האישיים, בין אם חוזים, הסכמי עבודה, קבלות על עסקאות או כל דבר אחר. במידה והם מונחים בכספת, רצוי לרוקן אותם מתוכה טרם המעבר.

בכל אופן, ההמלצה הברורה היא לסחוב את הניירות אתכם, ברכב הפרטי, ולא בין הפריטים הדחוסים במשאית ההובלה. רק כך ניתן לקחת אחריות מלאה ל”ניירות הערך” האלה.

 

'