טיפים לאריזת כלים שבירים

אריזה אף פעם אינה דבר פשוט. מעבר לציוד הנדרש למשימה, הרי שגם עומד כאן סיכון מסוים- כאשר האריזה נעשית באופן לא מקצועי, יכולים הפריטים שבתוך הארגזים להינזק בצורה רצינית. על מנת להקטין את הסבירות לנזקים, אספנו עבורכם מספר דגשים לאריזה של הכלים בעלי פוטנציאל ההרס הגדול ביותר- אלו הם הכלים השבירים, בייחוד כלי המטבח.

על הסכנות שבאריזת תכולת מטבח

כל מטבח כולל בתוכו אינספור פריטים שבירים. בין אם המדובר הוא בכלי חסרינה, בכוסות, בצלחות או בקערות, למשל, פעולה לא נכונה עלולה להביא להרס מוחלט של הכלי היקר. סכנה מרכזית נוגעת כבר בשלב האריזה, כאשר דגש עיקרי בו צריך להיות לעטיפה נאותה של כל אותם פריטים. נייר בועות הוא שיירתם לרוב למשימה: הוא לא רק ייגן פיזית על הפריטים, אלא גם ימנע חדירה של רטיבות לתוכם.

קיים מספר לא מבוטל של ניירות בועות, כשהשוני העיקרי הוא מספר השכבות שלו. ככלל, רצוי לבחור בניירות “עבים” יותר עבור כלים רגישים במיוחד. גם נייר אריזה עשוי משי יכול בהחלט להיכנס לתמונה, במצבים מסוימים. ולא, ההמלצה הברורה היא להימנע מאריזה באמצעות ניירות עיתון, שכמעט וחלפה לה מן העולם בשנים האחרונות- בעיקר מכיוון שהצבע שבעיתון יכול להרוס את הכלים לא פחות מאשר כל פגיעה פיזית בהם.

סוגיית הכמות

כאשר אנו עומדים בפני אריזת כלים רגישים, עלינו להיות מודעים גם למספר הפריטים שאנחנו מניחים בכל ארגז. כאן כבר עומדת דילמה עיקרית עבור רבים: מצד אחד, הרצון הוא להעמיס על כמה שפחות ארגזים, ולו מכיוון שבכוחה של העמסה זו להפוך את ההובלה כולה לפשוטה יותר.

מן העבר השני, העמסת יתר עלולה לפגוע בכלים הרגישים האלה, לעיתים באופן אנוש.

הדגש העיקרי: מציאת האיזון

המפתח לפתרון, כמו תמיד, נמצא איפשהו באמצע. מילת המפתח כאן היא איזון, והפעלת שיקול דעת. חברות הובלה רבות, ובכלל זה אירית הובלות, מעניקות ייעוץ מלא על האריזה, ואף מבצעות את המשימה החשובה הזו בכוחות עצמן.

על מנת למנוע נזקים אפשריים, רצוי בהחלט להיעזר באלה- הפריטים השבירים שלכם יודו לכם בהחלט על כך.

'