הקשר שבין אריזה לביטוח

כאשר עוברים דירה, השאיפה הברורה היא למעבר חלק, מהיר, ומעל הכול – בטוח. אלא שלפעמים כוונות לחוד ומציאות לחוד. אפילו כשנוקטים בכל אמצעי הזהירות, הציוד עלול להיפגע במגוון דרכים. עיקר הנזק נעשה לא פעם בשלב האריזה, אשר רבים אינם מייחסים לו את מלוא החשיבות.

דמיינו את התרחיש הבא: לאחר שאתם מגיעים ליעד החדש, אתם מגלים פתאום כי פריטים חשובים ניזוקו. האם יש בנמצא ביטוח שיוכל להעניק לכם פיצוי על כך?

על ביטוחי הדירה

רבים רוכשים, עם הזמן, ביטוח דירה מאחת החברות הפועלות בתחום בישראל. הוא כולל בתוכו לרוב שני רכיבים עיקריים: הראשון הוא ביטוח מבנה, המתייחס לחלקיו הקבועים של הבית. הרכיב השני, הנוגע יותר לענייננו, הוא ביטוח התכולה. הוא יכלול בתוכו פריטים חשובים, אשר ערכם לא מסולא בפז.

בכל אחד מהמקרים, עיון בפרטי הפוליסה יראה את גובה הפיצוי המקסימלי שניתן עבור הנזק, וחשוב לא פחות – רשימת המקרים שתביא למימוש הפוליסה. כאן כבר מבחינים בבעייתיות של תחום ההובלות: קשה למצוא חברת ביטוח שתעניק פיצוי עבור פריטים בעת הובלת דירה, כך שהלקוח למעשה נותר קרח מכאן ומכאן. אלא אם בחר בחברה המציעה ביטוח מלא על ההובלה.

הפתרון: ביטוח הובלות

ביטוח הובלות ניתן כיום על ידי חברות הובלות מהשורה הראשונה, ובכלל זה אירית הובלות. הוא נועד להעניק פיצוי על כל נזק שנגרם לתכולה בעת המעבר. באשר לאריזה, הרי שיש להתבונן בדיוק על סוג הנזק. אם ברור שהוא אכן נגרם במהלך ההובלה, ובעיקר כאשר החברה האמורה היא שביצעה את האריזה כחלק מסל השירותים שלה, הביטוח אמור להינתן.

בכל אחד מהמקרים, ובייחוד כאשר מבצעים את האריזה לבד, חשוב לשמור על כל כללי הזהירות. באתר שלנו ניתן למצוא טיפים חשובים בכלל נושא ההובלות, לרבות שלב האריזה. חשוב מאד לקרוא על אופן סידור הפריטים בארגזים, התאמת חומרי האריזה להם וכן הלאה. רק כך ניתן להבטיח כי ההובלה תתבצע באופן הבטוח ביותר, והביטוח יישאר לו על הנייר בלבד.

'