המאפיינים של מחסנים בטוחים

כאשר אנחנו מפקירים את הציוד שלנו במחסן מסוים, ברור שהשאיפה היחידה שלנו היא אחת: שהוא יישמר בתנאים הבטוחים ביותר. מהותם של המחסנים תשפיע על עובדה זו. הם צריכים לספק לפריטים הנמצאים בהם את ההגנה המקסימלית בפני פגעי טבע, מעשי זדון של האדם ואפילו מבעלי חיים. אז מה צריכים לכלול אותם מחסנים? 

על הסכנה שבשריפה

שריפה היא הסיוט הגדול ביותר של כל מי שמאחסן דבר מה. אחרי הכול, בתוך שניות היא עלולה להרוס ציוד בשווי מאות אלפי שקלים. מחסנים חייבים לכלול בתוכם ציוד אשר ימנע מהאש להגיע לאותם מימדי ענק: לרוב, המדובר הוא במערכות כיבוי אש, מטפים או גלאי עשן, אשר יזעיקו את הנוגעים בדבר.

היות ופעולה מהירה היא מילת המפתח כאן, בכוחם של אמצעים אלה להציל את הציוד המאוחסן, לא פחות. וכן, גם העובדה שהמחסנים לא עשויים מעץ יכולה לסייע במידה רבה.

נזקי המים

מן העבר השני של המשוואה, גם מים עלולים לפגוע בפריטים השונים המאוחסנים- חשבו, למשל, על מכשירי חשמל או רהיטים. כדי למנוע מצבים מסוג זה, חשוב להקפיד על שני דברים. ראשית, שהחפצים עצמם יהיו ארוזים היטב. חברת הובלות איכותית תבטיח זאת ללא צל של ספק.

דגש חשוב נוסף הוא על איטומם של המחסנים. כאשר מחסן אטום כראוי, אין סיכוי שטיפות הגשם ייכנסו לתוכו. חברות אשר מתחזקות את המחסנים שלהן, לכן, יהיו אלה שרצוי לבחור בהן.

הדברה

לא כולם נותנים על כך את הדעת, אבל גם המזיקים השונים- בין אם חרקים, עכברים או כל דבר אחר- עלולים לפגוע בחפצים המאוחסנים. למעשה, הרי שהם נמשכים בעיקר לחללים חשוכים אלה. ביכולתם לכרסם בכל חלקה טובה, להרוס רהיטים או מוצרי חשמל במידה ניכרת ואפילו להוות כר פורה לזיהומים עתידיים של האדם.

אז מה הפתרון? ובכן, רק שימוש במחסנים אשר עוברים הדברה באופן תדיר יוכל לעשות את העבודה. יש לבדוק את תדירות ההדברה אל מול חברת ההובלות.

גניבות ומעשי זדון

גם אם לא נעים להודות בכך, מחסנים שונים מהווים יעד אטרטיבי ביותר לפורצים, ולו מכיוון שיש בהם ציוד אשר שווה הון תועפות. המחסנים הנבחרים צריכים להיות אטומים, והציוד עצמו “מוחבא היטב”. כדי להפוך את המצב לפשוט עוד יותר, רצוי לבחור במחסנים שבהם מצלמות בטיחות, או אפילו אבטחה בשעות לא שגרתיות.

'