הכנות לקראת המעבר

השעון מתקתק. בעוד מספר ימים תגיע לסף ביתכם משאית ההובלה, לקראת פרק חדש ומשמעותי ביותר של חייכם. כן, אתם עוברים דירה, ומעבר זה מדיר שינה מעיניכם.

אתם נחושים לבצע אותו על הצד הטוב ביותר- הנה מספר דברים שתוכלו לעשות בימים שלפני המעבר כדי להפוך אותו לפשוט הרבה יותר.

בירוקרטיה. אוי, בירוקרטיה

כאשר מחליפים כתובת, נדרש ליידע בכך לא מעט גורמים, חלקם רשמיים יותר וחלקם פחות. אחרי הכול, אף אחד מאיתנו לא רוצה שהמכתבים יגיעו לתיבת הדואר הישנה, או לחילופין שיימנעו מאיתנו בחדשה שירותים חשובים. חשבו על כל הגופים שנוהגים לשלוח אליכם מכתבים, והקפידו ליידע אותם בכתב על שינוי הכתובת- קופת חולים, חברות הסלולאר והטלפון, הבנקים, חברות הביטוח, חברות הכבלים והלווין וכן הלאה. כמו כן, חשוב מאד לעדכן את הכתובת בתעודת הזהות.

ואגב, לא כולם יודעים אבל קיים בדואר ישראל שירות שימושי מאד לעיתים, שעונה לשם “עקוב אחרי”. למשך חצי שנה יועברו כל המכתבים מהכתובת הישנה לחדשה ללא כל תשלום. בפרק זמן זה, ניתן לעדכן בנחת את כל הגורמים הרלוונטיים.

בדק בית

יש אנשים אשר סבורים כי כל מה ששירת אותם בביתם הישן, בוודאי יעשה זאת גם בכתובת החדשה. הם ממלאים את הארגזים בכל טוב, ורק לאחר מכן מגלים, בצר להם, כי לפריטים רבים אין שימוש. מעבר דירה זו הזדמנות מצוינת לעשות בדק בית, במסגרתו ניתן לבדוק אילו פריטים צריכים לעבור, ולאילו רצוי למצוא פתרון אחר: מכירה, מתן לחבר או השלכה לפח.

כדי להגשים זאת מומלץ מאד להכין רשימה מפורטת של כל הפריטים. זה מונע בזבוז זמן יקר.

תיאום ליום שאחרי

גם מרגע שמסתיים המעבר, עדיין העבודה לא תמה עבור הדיירים החדשים. כעת, נדרש להכין את הבית למגורים, על כל המשתמע מכך. וגם במקרה הזה, רצוי מאד לעשות את התיאומים עוד לפני המעבר.

בין אם המדובר הוא במסיידים או בצבעים, בחברות הניקיון או האחזקה או בכל גורם אחר, תיאום מראש הוא בגדר חובה.

מה עם הילדים?

יש לזכור כי מעבר דירה אינו פשוט עבור אף אחד מאיתנו. יחד עם זאת, יש כאלה שהתמונה מורכבת עבורם עוד יותר. חשבו, למשל, על הילדים או חיות המחמד. ברור כי רצוי להרחיק אותם מההמולה והרעש של המעבר. לכן, מומלץ מאד לחפש עבורם פתרון מבעוד מועד, למשל- קרוב משפחה אצלו ישהו “עד יעבור זעם”.

 

'