היום שאחרי ההובלה

בשעה טובה, הגיע הרגע. אנשי אירית הובלות עזבו, כל הציוד הועבר לבית, ואתם מוכנים להתחיל פרק מסעיר חדש בחייכם. אלא שהעבודה הקשה מתחילה רק עכשיו. על מנת להכין את הבית למגורים, נדרש קודם כול לראות האם ההובלה אכן עברה לה בשלום. אז מה עליכם לעשות בשעות החשובות לאחר תומה של ההובלה?

בדיקת מלאי

אתם עומדים לכם בבית, מוקפים בעשרות ארגזים, רהיטים ומוצרי חשמל. האם זה כל מה שהיה עליכם להעביר? ממש לא בטוח. הגם שטעויות במהלך ההובלה, במיוחד אצל חברה מקצועית, נדירות מאד, מומלץ לבדוק כי אכן חוק מרפי לא החליט להתערב דווקא ברגע זה. במילים אחרות: רצוי לוודא כי כל מה שהיה אמור לעבור אכן עבר, וכי לא נגרם נזק לפריט כלשהו.

במקרים מסוג זה, הזמן משחק תפקיד חשוב עד מאוד. ככל שעוברים הימים, כך קשה לאתר את החפצים העזובים: האם הם נשארו בבית הקודם? במשאית ההובלה? האם הם מונחים במקום אחר בבית?. אלו הן שאלות הרות גורל, והתשובה עליהן תהיה ברורה יותר בזמנים המוקדמים.

פגיעות: בבית או בתכולת ההובלה

דבר נוסף שחשוב לוודא הוא שהפריטים המועברים אכן עשו את דרכם לכתובת החדשה בשלום. גם אם ננקטים כל אמצעי הזהירות, וגם כאשר המובילים הם המקצועיים ביותר שניתן לבקש, פגיעות פיזיות הן בגדר אפשרות, גם אם קלושה.

זהו גם הרגע בו מומלץ לבדוק כי במהלך ההובלה לא נגרם נזק כלשהו לבית. למשל, לקירות או למשקופי הדלת.

סידור הבית

הכול עבר בשלום? יפה מאוד. כעת, אתם מגיעים לשלב החשוב הבא, והוא ארגון הפריטים הללו. כאן יש לציין כי אם הקשבתם לעצותנו הקודמות ודאגתם לארוז באופן מסודר, המלאכה שלכם תהיה קלה יותר. במידה ולא, רצוי מאד שתמיינו את הארגזים ושאר החפצים על פי ייעודם. הדבר חוסך בלאגן רב בהמשך.

מלאכה זו צריכה להתבצע ברוגע. גם אם הרצון של כולנו הוא לראות כבר את התוצר הסופי, וגם אם לא נעים להסתובב בבית לא מאורגן, חשוב מאד להשקיע את מירב המחשבה במהלך הסידור או הארגון. החיפזון מן השטן, ובמקרה של מעבר דירה הוא עלול לפגוע בפריטים יקרי ערך.

'