הוזלת מחיר ההובלה

 אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר ביחס להובלת דירה היא המחיר. אחרי הכול, השאיפה הברורה שלנו היא לבצע את המעבר מהר ככל האפשר, רצוי בפעם אחת בלבד,  ומבלי שנצטרך לקרוע את הכיס. מרבית האנשים סבורים כי סקר השוואת מחירים הוא הפעולה היחידה שיש לבצע לפני המעבר. זוהי טעות.

גם כאשר בוחרים חברת הובלות המציעה מחיר אטרקטיבי, הרי שניתן להוזיל עוד יותר את עלויות ההובלה באמצעות הקפדה על מספר דגשים:

בחרו בתקופות העמוסות פחות

כל חברת הובלה תעיד, ובצדק גמור, שחודשי הקיץ הם העמוסים ביותר בעבורה. הדבר נובע בעיקר מכך שזוהי התקופה היחידה למעשה בה משפחות יכולות לעזוב הכול ולהתעסק במעבר. מטבע הדברים, הובלות בקיץ, עקב הביקוש, נוטות להיות מעט יקרות יותר. לכן, כשהדבר מתאפשר, ניתן בהחלט לשקול מעבר דווקא בתקופות העמוסות פחות. מעבר מסוג זה, מיותר לציין, מוזיל את העלויות פי כמה.

ואם כבר בתזמון המעבר עסקינן, הרי שמחירי ההובלות באמצע החודש נוטים להיות זולים יותר מאשר בתחילתו או בסופו, וזאת מאותן סיבות בדיוק.

תאמו את מועד ההובלה מראש

כאשר עוברים דירה, מומלץ מאד לתכנן מראש את לוח הזמנים המדויק בו מעוניינים שהמעבר יקרה. כך ניתן לא רק להיערך אליו בצורה טובה יותר, אלא גם להבטיח שההובלה אכן תצא לפועל. נקודה חשובה נוספת היא שתיאום מראש עם חברת ההובלה מאפשר לה להיערך לקראתה מבעוד מועד, דבר אשר מוזיל את העלויות גם כן.

חשבו מה צריך להעביר, ומה לא

לא כל רהיט, מוצרי חשמלי או חפץ נוי אשר נמצא בבית שלכם אכן יהיה בשימוש במען החדש. לא פעם, אנשים בוחרים להעביר פריטים, מתוך מחשבה שבהמשך יימצא להם תפקיד- דבר שלא תמיד קורה. גם כאן, מומלץ לשקול מבעוד מועד מה בדיוק רוצים להעביר, ומה יכול להימכר, להימסר לקרובים, להישלח לאחסנה או אפילו להיזרק לפח. אלה מאפשרים לקצר את ההובלה, ואף להפוך אותה לזולה יותר.

יש דברים שניתן לעשות לבד

חברות ההובלות האיכותיות יותר מאפשרות ליווי מתמיד לכל אורך התהליך. הם יהיו שם עבור הלקוח, ויציעו שלל שירותים משלימים: פירוק רהיטים, אריזה ועוד. הגם שאלה מועילים, הרי שהם עלולים לייקר את המחיר הכולל. לכן, כשהדבר מתאפשר ניתן בהחלט לבצע חלק מהפעולות הללו בכוחות עצמכם: זהו לא רק ניסיון חשוב לחיים, אלא גם כלי שביכולתו להקל עליכם עוד יותר מבחינה כלכלית

'