ביטוח הובלות וחשיבותו

יש אנשים שסבורים כי הובלות הן דבר בטוח. אחרי הכול, פונים הרי לחברה מקצועית בתחום, שקרוב לוודאי מתעסקת בכך שנים. יחד עם זאת, תקלות הן בגדר אפשרות, גם אם קלושה- תהיה החברה מקצועית ככל שתהיה. לכן, ובעיקר כדי לתרום לשקט הנפשי של הלקוחות, צץ הפיתרון של ביטוח הובלות.

מהו ביטוח הובלות?

חברות הובלה רבות, ובכלל זה אירית הובלות, מציעות ביטוח מלא על כל הובלה והובלה. משמעותו היא אחת: גם אם יקרה נזק כלשהו לציוד המועבר (וכמעט במאה אחוז מהמקרים לא קורה דבר), הרי שיקבל הלקוח סכום פיצוי מסוים, בהתאם לגובה הנזק. הביטוח יכלול לרוב התייחסות למקור הנזק הזה, שעשוי להיות תאונת דרכים, טעות אנוש או כל דבר אחר.

ביטוח הובלות, למעשה, מהווה שטר הביטחון של כל עובר דירה באשר הוא. הוא מאפשר להסיר מעט מהלחצים של יום ההובלות, ולדעת כי בכל מקרה, הציוד בידיים טובות.

חשיבות הביטוח

ביטוח הובלות באירית הובלות אינו מצריך תוספת תשלום, והוא מאפיין את ההובלה מעצם היותה כזו. חשוב להבין כי אפילו אם נוקטים את כל אמצעי הזהירות, חוק מרפי עלול להופיע ולפגוע בפריטים המועברים במספר דרכים. כמו כן, כחברה החורטת על דגלה העמדה של הלקוחות במרכז, השקט הנפשי שלהם הוא ראשון במעלה.

על אף שביטוח הובלות נראה טריוויאלי כיום, במציאות התמונה רחוקה מלהיות כה ורודה. חברות הובלה רבות לא מאפשרות הוספת ביטוח מסוג זה, כשאחרות דורשות סכומי עתק עליו. ואם זה לא מספיק, יש גם חברות “חאפריות” אשר משלות את הלקוח כי יש לו ביטוח מסוג זה, כשלמעשה הוא עומד חשוף בפני כל פגיעה כלכלית.

כאן הלקוח נכנס לתמונה

כאשר מסכמים עם חברת הובלות, רצוי לוודא מבעוד מועד כי הביטוח אכן נמצא בתוקף. רצוי לברר עם אנשי החברה בדיוק אילו פריטים נכללים תחת הפוליסה, ובאילו נסיבות. בכוחם של אלה להפוך את יום ההובלה לפשוט הרבה יותר.


'