אריזה לפני אחסנה

יש הסבורים כי בעת הקריאה לחברת אחסנה תמה העבודה של עוברי הדירה. למעשה, אין טעות גדולה מזו: דרוש לבצע לא מעט פעולות הכנה לפני היום המשמעותי הזה, כשאחת הסוגיות המרכזיות נוגעת לאריזה נכונה של הפריטים.

הגורמים המשפיעים על סוג האריזה

כמובן שקשה להגדיר נוסחה מוחלטת לאריזה נכונה של פריטים לאחסנה: כל מקרה כולל פריטים שונים בתכלית, ולכן, על מנת לשמור על תקינותם, יש לארוז אותם באופן מסוים. כמו כן, ברור כי יש הבדל בין אריזה לטווח קצר לכזו המיועדת לתקופות ארוכות הרבה יותר.

הכול מתחיל ברשימה

בדומה לדברים אחרים הנדרשים בעת מעבר דירה, גם אריזה לקראת אחסנה חייבת להתחיל ברישום מדויק של כלל הפריטים שיש להעביר. לגבי כל אחד מהחפצים המועברים, כמובן, רצוי לבחון בדיוק את האופן בו רצוי לארוז אותו, וכן לא להפריז בפריטים המושמים להם באותו ארגז.

חומרי האריזה מהווים גם הם תפקיד חשוב ביותר. כדי למנוע עובש (באחסנה הארוכה יותר), רצוי מאד להוסיף חומר כנגד עובש אל תוך הארגזים. באותו אופן, בגדי לבוש רצוי לשים בשקיות מיוחדות להם, לרוב כאלה הכוללות ואקום. את החפצים השבירים, כמובן, מומלץ מאד לרפד בנילון בועות.

מהם התנאים במקום האחסנה?

מעבר להתייחסות לציוד הספציפי שנדרש לארוז, הרי שגם התנאים השוררים במקום האחסנה צריכים להיכנס לתוך המשוואה החשובה הזו. כך, למשל, לגבי גודל המחסן: כאשר הוא נחשב לקטן באופן יחסי, ייתכן מאד שיידרש להערים ארגזים על גבי ארגזים. כשזה קורה, ברור שנדרש להניח את הארגזים הכבדים יותר למטה, ומעליהם לשים את אלה הקלים.

אולם, כשעושים זאת חשוב לתת את הדעת על מכשירי החשמל השונים. הם אמנם כבדים, אך רגישים מאד: הנחה של פריטים מרובים על גבם עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. יש לארגן את המחסן כך שלא יופעל לחץ גדול מדי על מכשירי החשמל, וכן לתת את הדעת על הנחתם בזווית המקורית שלהם.


'