אחסנה לטווח קצר

פעמים רבות, כשאנו שומעים את המילה “אחסנה”, עומד לנגד עינינו דימוי של מחסנים עמוסי פריטים, בהם הציוד נשמר חודשים, ואולי אפילו שנים. אין זה מדויק: חברות הובלה רבות, דוגמת אירית הובלות, מאפשרות לאחסן את הציוד במחסנים איכותיים לתקופות קצרות ביותר, המתחילות ממספר ימים בודדים.

למי מתאימה אחסנה מסוג זה? מהם יתרונותיה? וכיצד עושים זאת? על כך במאמר.

מתי זקוקים לאחסנה לטווח קצר?

ישנם מספר מצבים המתרחשים בחייה של (כמעט) כל משפחה או עסק, בהם אחסנה לטווח קצר היא רעיון מצוין. חשבו, למשל, על משפחה שעוברת דירה. לא פעם, ישנו פער זמנים בין פינוי הדירה הישנה למעבר לחדשה, בו נמצא לרוב פתרון דיור זמני. פרק זמן מסוג זה אינו ארוך לרוב, כך שנדרש מקום בו ניתן יהיה לאחסן במהלכו את כל הרהיטים, מוצרי החשמל וכן הלאה.

דוגמא נוספת היא שיפוצים או תיקונים שונים הנערכים בבית. פעמים רבות, רהיטים למיניהם מפריעים לעבודת השיפוץ, ואף עלולים להיפגע במהלכה. ושוב, גם כאן אין המדובר הוא בפרק זמן העולה לרוב על מספר ימים, בהם נדרש למצוא פתרון אחסנה.

מעבר לכל אלה, ניתן להצביע על בעיות נדל”ן, גירושים של בני זוג, מעבר משרד ועוד כמצבים המחייבים לחברת הובלות המציעה אחסנה לטווח קצר.

על הובלה, בטיחות ונקודות חשובות אחרות

מטבע הדברים, על מנת שתתבצע אחסנה נדרש, כצעד ראשון, להוביל את הפריטים לתוך המחסנים, וכן לארגן אותם שם באופן שמניח את הדעת. לכן, הבחירה האידיאלית היא בחברות הובלה, אשר מעניקות גם שירותי אחסנה כחלק מפועלן. אלה יהיו אחראיות על כל שלבי התהליך, לרבות האריזה והפריקה, ויבטיחו כי הציוד יגיע למחסנים בבטחה.

כמו כן, נדרש שהמחסנים יהיו ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. הם צריכים להיות מצוידים בכל אמצעי הביטחון, דוגמת גלאי עשן, ולהיות תחת שמירה בכל שעות היממה. כמו כן, כמובן שאמצעי הגנה דוגמת מזיקים למיניהם, או יכולת בידוד טמפרטורה, חיוניים גם הם. סוגיית מיקום המחסנים חשובה אף היא, שעה שהשאיפה הברורה צריכה להיות למחסן שאינו ממוקם בקצה השני של מדינת ישראל, למשל.

יש להדגיש כי על כל צרה שלא תבוא, אירית הובלות מציעה ביטוח מלא לפריטים המאוחסנים. כך, תמורת מחיר שאינו משמעותי יתר על המידה, יכולים הפריטים להיות מאוחסנים, אפילו לתקופה קצרה, באופן הבטוח והיעיל ביותר.


'