אחסנה לטווח ארוך

חלק מהותי בשירותיהן של חברות הובלה רבות, לרבות אירית הובלות, הוא האחסנה. אחרי הכול, לא פעם זקוק הלקוח לפתרון אחסנה עבור רהיטים, חפצים או מוצרי חשמל, תהא הסיבה לכך אשר תהא. ובמקרים מסוימים, נדרש אחסון לפרק זמן ארוך ביותר- חודשים, או אפילו שנים.

אנחנו נתייחס למאפיינים השונים של האחסנות הארוכות, וכן נציג בפניכם דגשים חשובים בהתאמת המחסן לצרכים.

הטווחים השונים של האחסנה

ברמה הכללית, כאשר אנחנו מדברים על אחסנה כל פרק זמן אפשרי נכנס למעשה לתמונה. ניתן לאחסן פריטים לתקופות קצרות ביותר. כך, למשל, מספר ימים אשר “נופלים בין הכיסאות” בין מעברי הדירה, שיפוצים הנמשכים תקופה קצרה או בעיות נדל”ן מסוגים שונים. במצב כזה, הרי שהבחירה במחסנים פשוטה מעט יותר.

אולם, באינספור מצבים אחרים נדרש למצוא פתרון אחסנה לתקופות ארוכות הרבה יותר. חשבו, למשל, על בית עסק אשר זקוק למקום אשר יכיל את כל הסחורה שלו, או על אדם אשר נוסע לשליחות של מספר חודשים (אם לא יותר) מעבר לים. במצב כזה, ברור ששירותי אחסנה הם למעשה האלטרנטיבה היחידה, ובכוחם למנוע אי נוחות רבה.

מה חשוב במציאת פתרון אחסנה לטווח ארוך?

כאשר המדובר הוא בשירותי אחסנה לטווח ארוך, מספר משתנים משחקים תפקיד חשוב. ראשית, כמובן, נדרשת הגנה ובטיחות מקסימלית של הפריטים המאוחסנים לכל אורך התקופה. פריטים המאוחסנים לאורך זמן במקום אשר מכיל מזיקים שונים, לדוגמא, או שאינו יכול להתמודד עם מזג האוויר ההפכפך, עלולים להיפגע בצורה משמעותית.

כמו כן, במקרים רבים בהם נדרשת אחסנה ארוכת טווח ישנה חשיבות מכרעת למיקום המחסנים. התייחסנו קודם לחברות אשר זקוקות לאחסנת המלאי שלהן: ברור כי במצב כזה נדרש שינוע רב פעמים של פריטים מהמשרדים אל המחסנים ובכיוון השני, ומחסנים מרוחקים יקשו על כך במידה רבה.

היבט חשוב נוסף הוא הסדר והארגון של המחסן. לרוב, בתקופות הארוכות, במיוחד כאשר נדרש להעמיס חלקים מהציוד המאוחסן ולהחליפו באחר, יש פוטנציאל עצום של חוסר סדר. נדרש שאנשי חברת ההובלה, בתיאום עם הלקוח, יארגנו את הציוד באופן ששליפתו תהיה פשוטה, ומעבר לכך- בדרך בה ניתן יהיה לדעת בדיוק מה נכנס ומה יוצא למחסן.


'